Giganci historii: Władysław Łokietek (6)

Giganci historii: Władysław Łokietek (6)

teleturniej Polska 2020   od 12 lat
Reżyseria:Tomasz Motyl
W skrócie:Król Władysław Łokietek pozornie nie miał szansy na duży sukces. Jego złośliwy przydomek miał piętnować niewielki wzrost monarchy. Mimo tego dowiódł swojej wielkości i zjednoczył kraj.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Teleturniej, w którym zawodnicy sprawdzają swoją wiedzę z zakresu ważnych zagadnień historycznych. Każdy odcinek poświęcony jest innemu tematowi. Quiz złożony jest z trzech rund: najpierw na pytania odpowiada uczestnik, który pierwszy się zgłosi. Następnie "bitwa o punkty" - w tej części wybiera się pytania o różnym stopniu trudności. Później "szach mat - etap", gdzie pytania zadaje się swoim rywalom. Na koniec finał z pytaniami specjalistycznymi. Zwycięzca otrzymuje tytuł "Giganta historii" oraz nagrodę o wysokości dwudziestu tysięcy złotych. Teleturniej prowadzą Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz.

Król Władysław Łokietek pozornie nie miał szansy na duży sukces. Jego złośliwy przydomek miał piętnować wzrost monarchy. Mimo tego dowiódł swojej wielkości i zjednoczył kraj. Wiedza na temat władcy stanie się bronią w walce o zwycięstwo w tym odcinku.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także