Giganci historii: Kardynał Stefan Wyszyński (40)

Giganci historii: Kardynał Stefan Wyszyński (40)

teleturniej Polska 2020-2022   od 12 lat
Reżyseria:Tomasz Motyl
W skrócie:W tym odcinku zostanie przybliżona sylwetka Kardynała Stefana Wyszyńskiego, jednego z najważniejszych ludzi w dziejach polskiego Kościoła. Swoją postawą przyczynił się do upadku systemu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Teleturniej, w którym zawodnicy sprawdzają swoją wiedzę z zakresu ważnych zagadnień historycznych. Każdy odcinek poświęcony jest innemu tematowi. Quiz złożony jest z trzech rund: najpierw na pytania odpowiada uczestnik, który pierwszy się zgłosi. Następnie "bitwa o punkty" - w tej części wybiera się pytania o różnym stopniu trudności. Później "szach mat - etap", gdzie pytania zadaje się swoim rywalom. Na koniec finał z pytaniami specjalistycznymi. Zwycięzca otrzymuje tytuł "Giganta historii" oraz nagrodę o wysokości dwudziestu tysięcy złotych. Teleturniej prowadzą Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz.

W tym odcinku zostanie przybliżona widzom sylwetka Kardynała Stefana Wyszyńskiego, jednego z najważniejszych ludzi w dziejach polskiego Kościoła, którego zasługi cenił Jan Paweł II. Był przeciwnikiem komunizmu, nękany przez aparat bezpieczeństwa, represjonowany, więziony. Swoją bezkompromisową postawą przyczynił się do upadku systemu. Nie potrzebował telewizji ani radia, żeby słuchały go miliony.