Gęsia skórka

5.8/10 6.3/10

(Goosebumps)

KOMEDIA Australia/USA 2015   od 12 lat
Występują:Jack Black, Dylan Minnette, Odeya Rush, Ryan Lee
Reżyseria:Rob Letterman
W skrócie:Nastoletni Zach zaprzyjaźnia się z Hanną, córką autora powieści grozy dla dzieci. Pewnego dnia chłopak uwalnia potwory zamieszkujące karty książek Stine'a. Musi zapanować nad fantastycznymi stworami.
Kiedy zakochany w córce pisarza fantasy młodzieniec uwalnia potwory i demony przechowywane wśród rękopisów bestsellerowych powieści, na miasteczko spada koszmar. Jak się od niego uwolnić?
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 26 stycznia
za 5 dni
15:00 Polsat Film
poniedziałek, 28 stycznia
za 7 dni
13:45 Polsat Film

Opis

Zach (Dylan Minnette) przeprowadza się z Nowego Jorku do spokojnego miasteczka Madison. Poznaje swoją rówieśniczkę, Hannę (Odeya Rush), i choć dziewczyna coś przed nim ukrywa, szybko się z nią zaprzyjaźnia. Nastolatek spotyka również ojca swojej nowej znajomej, R.L. Stine'a (Jack Black), będącego zarazem autorem powieści grozy dla dzieci. Pewnego dnia Zach niechcący uwalnia potwory zamieszkujące karty książek Stine'a. On, Hanna i sam pisarz muszą zapanować nad fantastycznymi stworami. W obsadzie znaleźli się m.in.: dwukrotnie nominowany do Złotego Globu Jack Black (Szkoła rocka, Bernie), Dylan Minnette (Pozwól mi wejść, Labirynt) oraz Odeya Rush (Niezwykłe życie Timothy'ego Greena, Dawca pamięci). Reżyserii podjął się Rob Letterman (Rybki z ferajny, Potwory kontra Obcy). Film stanowi kontynuację kultowego serialu z lat 90., który z kolei powstał na podstawie bestsellerowego cyklu książek dla dzieci i młodzieży spod pióra R.L. Stine'a. Oprócz sporej dawki czarnego humoru w tej kinowej produkcji znalazło się wiele nawiązań do kultury popularnej. Obraz ubiegał się o nagrodę Saturna dla najlepszego filmu fantasy.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)