Geniusz: Picasso (9/10)

Geniusz: Picasso (9/10)

(Genius 2: Pablo Picasso)

serial biograficzny USA 2018   od 16 lat
Występują:Antonio Banderas, Natacha Basset, Maria Jose Bavio, T.R. Knight
Reżyseria:Mathias Herndl
W skrócie:Pablo odczuwa znużenie małżeństwem z Olgą. Angażuje się w kolejny romans. Słynnego artystę pragnie poznać młoda fotografka Dora Maar. Spotkanie weryfikuje jej wyobrażenia o Picassie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Opowieść o jednym z najbardziej wybitnych malarzy XX wieku. Współtwórca kubizmu wyznaczył nowe granice sztuki. Szacuje się, że w jego dorobku znalazło się około 50 tysięcy prac. Hiszpan obdarzony był niezwykłym temperamentem, wiódł burzliwe życie towarzyskie, często zmieniał też sympatie polityczne. Mały Pablo (Alessio Scalzatto) nauczył się rysować pod bacznym okiem swojego ojca Jose. Niezwykły talent plastyczny sprawił, że zamożny wuj (Salvador Ruiz) zdecydował się opłacić jego edukację na prestiżowej uczelni. Młodzieniec (Alex Rich) buntował się jednak przeciwko kopiowaniu innych artystów. Chciał stworzyć własny unikalny styl. W 1937 roku, już jako pewny siebie malarz, Pablo (Antonio Banderas) tworzy jedno ze swoich najsłynniejszych dzieł - "Guernikę".

W tym odcinku

Pablo odczuwa znużenie małżeństwem z Olgą. Malarz angażuje się w kolejny romans. Słynnego artystę pragnie poznać młoda fotografka Dora Maar. Gdy spotkanie dochodzi do skutku, jej wyobrażenia o Picassie zostają zweryfikowane. Tymczasem wiele lat później Françoise Gilot przeciwstawia się partnerowi. Postanawia skoncentrować się na rozwoju własnej kariery.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)