Geniusz: Picasso (10-ost.)

Geniusz: Picasso (10-ost.)

7.5/10

(Genius 2: Pablo Picasso)

serial biograficzny USA 2018   od 16 lat
Występują:Antonio Banderas, Natacha Basset, Maria Jose Bavio, T.R. Knight
W skrócie:Françoise Gilot podejmuje decyzję o rozstaniu. Po odejściu robi wszystko, aby na jej karierę nie kładł się cień związku z genialnym malarzem. Picasso znajduje ukojenie w ramionach Jacqueline Roque.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Opowieść o jednym z najbardziej wybitnych malarzy XX wieku. Współtwórca kubizmu wyznaczył nowe granice sztuki. Szacuje się, że w jego dorobku znalazło się około 50 tysięcy prac. Hiszpan obdarzony był niezwykłym temperamentem, wiódł burzliwe życie towarzyskie, często zmieniał też sympatie polityczne. Mały Pablo (Alessio Scalzatto) nauczył się rysować pod bacznym okiem swojego ojca Jose. Niezwykły talent plastyczny sprawił, że zamożny wuj (Salvador Ruiz) zdecydował się opłacić jego edukację na prestiżowej uczelni. Młodzieniec (Alex Rich) buntował się jednak przeciwko kopiowaniu innych artystów. Chciał stworzyć własny unikalny styl. W 1937 roku, już jako pewny siebie malarz, Pablo (Antonio Banderas) tworzy jedno ze swoich najsłynniejszych dzieł - "Guernikę".

W tym odcinku

Françoise Gilot podejmuje decyzję o rozstaniu. Po odejściu robi wszystko, aby na jej karierę nie kładł się cień związku z genialnym malarzem. Tymczasem Picasso znajduje ukojenie w ramionach Jacqueline Roque. Kobieta zostaje jego drugą żoną i zarazem ulubioną muzą. Tworzy 400 portretów partnerki. Ponadto artysta wycofuje się z życia publicznego. Nie opuszcza pracowni z nadzieją stworzenia dzieła doskonałego.

Występują (pokaż wszystkich)