Geneza nienawiści (1/6)

Geneza nienawiści (1/6)

(Why We Hate)

serial dokumentalny USA 2019   od 12 lat
W skrócie:Ludzie są zdolni do wyższych uczuć - przyjaźni i miłości. Brian Hare sprawdza, co sprawia, że potrafią być również okrutni. Antropolog bada genezę nienawiści od początków rodzaju ludzkiego.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W współczesnym świecie wciąż obserwujemy narastającą falę agresji. Coraz częściej mówi się o incydentach napiętnowanych rasizmem, homofobią oraz nietolerancją religijną czy etniczną. Twórcy dokumentu starają się przeanalizować problem dogłębnie, docierając do najbardziej pierwotnych emocji, które leżą u podnóża tego problemu. Na podstawie badań naukowych i analizy wydarzeń z całego świata autorzy starają się odpowiedzieć na trudne pytania, a także zaradzić, jak można powstrzymać to destrukcyjne i destabilizujące spokój na świecie zjawisko. Przybliżą najbardziej jaskrawe przejawy nienawiści w dziejach ludzkości oraz metody i narzędzia (np. propagandę) dzięki którym prowodyrom udało się osiągnąć zamierzone cele.

W tym odcinku

Ludzie są zdolni do wyższych uczuć - przyjaźni, miłości oraz empatii. Brian Hare postanawia sprawdzić, co sprawia, że potrafią być również agresywni i okrutni. Antropolog bada genezę nienawiści od początków rodzaju ludzkiego, przez krwawe karty historii aż po czasy współczesne.