Generał (4-ost.)

serial fabularno-dokumentalny Polska 2009   od 7 lat
Występują:Krzysztof Pieczyński, Kamilla Baar-Kochańska, Jerzy Grałek, Marieta Żukowska
Reżyseria:Lidka Kazen, Anna Jadowska
W skrócie:Przebieg mistyfikacji katastrofy samolotu i kulisy wydarzeń, które doprowadziły do ekshumacji ciała generała Sikorskiego w listopadzie 2008. Kulisy zabójstwa, okoliczności otwarcia trumny.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial powstały na kanwie odkryć historyka i publicysty Dariusza Baliszewskiego. Przez wiele lat badał on sprawę katastrofy gibraltarskiej z 1943 roku, w której zginął Władysław Sikorski, premier rządu RP na uchodźstwie i naczelny wódz. Naukowiec polemizuje z głoszoną przez lata wersją o wypadku, dowodząc, że polski polityk został zamordowany. Akcja serialu toczy się w Londynie, Egipcie oraz na Gibraltarze i przedstawia ostatnie miesiące życia generała. W głównej roli wystąpił Krzysztof Pieczyński.

W tym odcinku

Przebieg mistyfikacji katastrofy samolotu oraz kulisy wydarzeń, które doprowadziły do ekshumacji ciała generała Sikorskiego w listopadzie 2008 roku. Ujawnione zostaną nazwiska zleceniodawców zabójstwa premiera - przeciwników politycznych, którzy byli bardzo blisko jego sztabu. Okoliczności otwarcia trumny wodza były dotąd trzymane w tajemnicy. W tym odcinku wszystkie spekulacje i pytania zostaną wyjaśnione dzięki odtajnieniu ważnych dokumentów, badaniom sądowo-medycznym i relacjom nowych świadków.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)