Gang z boiska

7.5/10 6.9/10

(Gridiron Gang)

DRAMAT OBYCZAJOWY USA 2006   od 12 lat
Występują:Dwayne Johnson, Xzibit, L. Scott Caldwell, Leon Rippy
Reżyseria:Phil Joanou
W skrócie:Chłopcy z poprawczaka mają małe szanse na powrót do normalnego życia. Sytuacja zmienia się, gdy były futbolista Sean tworzy drużynę futbolową.
Wychowawca z poprawczaka znajduje wspólny język ze swoimi wychowankami, gdy tworzy z nich drużynę futbolową, uczestniczącą w rozgrywkach ligowych. Dla zainteresowanych.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Były futbolista Sean Porter (Dwayne Johnson) pracuje jako opiekun w ośrodku poprawczym dla młodocianych przestępców. Gdy odkrywa, że większość jego podopiecznych po pobycie w placówce wraca do dawnego zajęcia, postanawia temu zaradzić. By dać chłopcom namiastkę normalnego życia, razem z innym opiekunem, Malcolmem Moore'em (Xzibit), tworzy w ośrodku drużynę futbolową i zostaje jej trenerem. Prowadzenie zespołu nie jest łatwe, gdyż początkowo niektórzy buntują się przeciwko nowym porządkom. Najwięcej problemów sprawiają skłóceni ze sobą członkowie dwóch wrogich gangów, Willie Weathers (Jade Yorker) i Kelvin Owens (David V. Thomas). Wkrótce jednak Porter i Moore zdobywają zaufanie młodych zawodników. Dzięki treningom i pracy zespołowej ich podopieczni stopniowo uczą się szacunku dla siebie i innych, oraz odpowiedzialności za swoje czyny. Ambitny Porter marzy, by jego chłopcy mogli się zmierzyć ze szkolnymi zespołami. Jednak nikt nie chce wystawić drużyny przeciwko grupie młodocianych przestępców. Niezrażony niepowodzeniami Porter próbuje przekonać do swojego resocjalizacyjnego eksperymentu dyrektorów szkół. Obraz oparty na prawdziwych wydarzeniach i filmie dokumentalnym z 1993 roku. W rolach głównych wystąpili: mistrz wrestlingu Dwayne "The Rock" Johnson i raper Xzibit, gospodarz znanego również polskim widzom telewizyjnego programu "Odpicuj mi brykę".

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)