Gambit

Gambit

7.0/10 7.1/10
KOMEDIA KRYMINALNA USA 1966   od 12 lat
Występują:Michael Caine, Shirley MacLaine, Herbert Lom, Arnold Moss
Reżyseria:Ronald Neame
W skrócie:Nicole, słynna tancerka z nocnego klubu w Hongkongu, poznaje Brytyjczyka Harry'ego. Planuje on kradzież cennej rzeźby z posiadłości pewnego milionera. Proponuje Nicole współpracę.
Zabawna opowiastka o skoku na najbogatszego człowieka świata z początkującym Michaelem Caine'em w roli oszusta, który współpracuje z kwitnącą Shirley MacLaine.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Nicole Chang (Shirley MacLaine), słynna tancerka występująca w jednym z nocnych klubów Hongkongu, przypadkowo poznaje dystyngowanego Brytyjczyka Harry'ego Tristana Deana (Michael Caine). Okazuje się on przebiegłym włamywaczem, który właśnie planuje kradzież cennej rzeźby z posiadłości jednego z najbogatszych ludzi świata, właściciela sieci eleganckich hoteli - Ahmada Shahbandara (Herbert Lom). Zadanie wydaje się łatwe, ponieważ milioner mieszka samotnie w swojej posiadłości. Nicole zaś jest łudząco podobna do ukochanej zmarłej żony bogacza. Dean proponuje nowej znajomej, aby została jego wspólniczką. Wybór tancerki okazuje się strzałem w dziesiątkę, znakomicie sprawdza się ona w roli milczącej i dostojnej damy. Jako Harold Dean i lady Dean oszuści zatrzymują się w jednym z hoteli Szahbandara. Jego asystent od razu zauważa podobieństwo do zmarłej żony Ahmada i powiadamia go o tym. Jednak od samego początku nic nie układa im się zgodnie z planem, a przeciwnik okazuje się o wiele bardziej przebiegły, niż to się z początku wydawało... Film zdobył trzy nominacje do Oscara (za scenografię, kostiumy i dźwięk).

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)