Galileo (582)

Galileo (582)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:Pewna para zamieszkała w ciężarówce przerobionej na zamek. Reporterzy sprawdzą, czy taki lokal jest wygodny. W USA trwają badania, mające na celu znalezienie do 2050 roku nowych źródeł pożywienia.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 4 marca
za 10 dni
20:00 TV 6 (z napisami)

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

Pewna para z Nowej Zelandii zamieszkała w ciężarówce, którą przerobiła na zamek. Reporterzy programu sprawdzą, czy taki lokal jest wygodny. Biżuteria z jedzenia, taksówka poruszająca się w żółwim tempie czy psi cyrk to tylko kilka z licznych japońskich innowacji, które poznają prowadzący. Tymczasem w USA trwają prace badawcze, mające na celu znalezienie do 2050 roku innych źródeł pożywienia dla ludzi. Uwagę badaczy zwróciły krasnorosty, które mogą w przyszłości zastąpić mięso. Na zakończenie programu prowadzący sprawdzą, na czym polega wyjątkowość łóżek kontynentalnych.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także