Galileo (579)

Galileo (579)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:W Hamburgu można podjechać kilka przecznic przedziwnym autobusem-amfibią, można też przepłynąć nim kilka kanałów. Tymczasem w chińskiej miejscowości na sznurach suszą się kilometry... kluseczek.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 1 marca
za 10 dni
20:00 TV 6 (z napisami)

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

W Hamburgu można podjechać kilka przecznic przedziwnym autobusem-amfibią, można też przepłynąć nim kilka kanałów. Tymczasem w pewnej chińskiej miejscowości na sznurach, niczym bielizna, suszą się kilometry... kluseczek. Reporterzy programu przekonają się, czy to właśnie tam powstał chiński makaron. Benjamin jest profesjonalnym modelem. Mało kto jednak wie, że jeszcze 4 lata temu był on kobietą. Ekipa "Galileo" pozna jego historię. Na zakończenie wybierze się do Włoch, tropem najlepszej na świecie pizzy. Reporterzy spróbują znaleźć restaurację, która słynie z tego specjału.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także