Galileo (563)

Galileo (563)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:W programie przekonamy się, jak powstają szyby kuloodporne. Następnie prowadzący przeprowadzą test łososi i przekonają się, który jest najlepszy: norweski, z akwakultury czy ten z Alaski.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

W programie przekonamy się, jak powstają nowoczesne szyby kuloodporne. Zostaną one poddane testom. Następnie prowadzący przeprowadzą test łososi i przekonają się, który jest najlepszy: norweski, z akwakultury czy ten prosto z Alaski. Dowiedzą się także, ile czasu mija od momentu złowienia do chwili, w której ryba ta trafia do naszych sklepów. W dalszej części programu poznamy ukraińskie paramilitarne grupy dziecięce, kobiety w armii izraelskiej oraz amerykańską brygadę do zadań specjalnych. Na zakończenie zobaczymy przedmioty tworzone przez... krowy, które znane są w USA jako "cow art".

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także