Galileo (534)

Galileo (534)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:Reporterzy opowiedzą o tym, jak powstaje grecki jogurt. W programie także metody wydobywania ropy naftowej w Birmie, w regionie Minhla, gdzie 'czarne złoto' leży na głębokości zaledwie 150 metrów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

Reporterzy programu opowiedzą o tym, jak powstaje prawdziwy grecki jogurt oraz dlaczego produkty dostępne w naszych sklepach nazywają się jogurtami w stylu greckim. W programie także metody wydobywania ropy naftowej w Birmie, w regionie Minhla, gdzie ropa leży na głębokości zaledwie 150 metrów. Widzowie dowiedzą się również bez czego nie może obejść się masajski wojownik, a także z ilu kości składa się dłoń i czy wszystkie palce mają swoje własne mięśnie.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także