Galileo (314)

Galileo (314)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:W odcinku reportaż o najdroższej czekoladce świata. Jedna pralinka La Madeline au Truffle kosztuje 250 dol. Serce czekoladki wypełnia trufla z francuskiego regionu Périgord.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

W odcinku reportaż o najdroższej czekoladce świata. Jedna pralinka La Madeline au Truffle kosztuje 250 dolarów. Serce czekoladki wypełnia trufla z francuskiego regionu Périgord, a zewnętrzną powłokę tworzy masa czekoladowa stworzona na bazie kakao z Ekwadoru. W dalszej części widzowie dowiedzą się, w jaki sposób pozyskuje się złoto ze żwiru. Twórcy zaprezentują również najnowsze gadżety samochodowe dostępne na rynku motoryzacyjnym, n,in. asystent utrzymywania pasa ruchu, wzmacniacz zapłonu i lakier samochodowy w.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także