Galileo (250)

Galileo (250)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:W programie druga część reportażu o akcji wymiany masztu anteny telewizyjnej w Dusseldorfie. Ciekawi świata ludzie odwiedzają również warsztat zegarmistrza budującego najdroższy czasomierz świata.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

W programie druga część reportażu o spektakularnej akcji wymiany masztu anteny telewizyjnej nadajnika w Duesseldorfie. Ciekawi świata ludzie odwiedzają też warsztat niezwykłego zegarmistrza, budującego najdroższy czasomierz świata. Reporterka Elena spróbuje swoich sił na drodze we Włoszech i sprawdzi, jak wygląda egzamin na prawo jazdy w tym kraju. Oprócz tego twórcy programu spróbują odpowiedzieć na pytania, co się dzieje w chwili uderzenia piłki futbolowej w głowę i czy odbijanie tą częścią ciała jest bezpieczne. Zjawisku przyjrzy się specjalna kamera, która pokaże klatka po klatce, co się dzieje z głową w kluczowym momencie uderzenia.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także