Galileo (249)

Galileo (249)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:W programie: wymiana anteny telewizyjnej w Düsseldorfie przy użyciu helikoptera. Fakty i mity związane z colą. Czy rozkłada ona mięso i usuwa rdzę? Także prawda o widowiskowych eksplozjach.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

Reporterzy programu przyglądają się niezwykle trudnemu procesowi wymiany anteny telewizyjnej w Düsseldorfie. Precyzyjna operacja przeprowadzana jest przy użyciu helikoptera. Ponadto widzowie poznają fakty i mity związane z colą. Sprawdzą, czy zgodnie z krążącymi pogłoskami gazowany napój może rozkładać mięso i usuwać rdzę. Eksperci udają się na poligon, by odsłonić całą prawdę o znanych z filmów widowiskowych eksplozjach. W odcinku również historia powstania nowoczesnego kostiumu pływackiego o strukturze skóry rekina, który pozwala szybciej pokonać długość basenu.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także