Galileo (247)

Galileo (247)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:Reporterzy sprawdzają, czy można nauczyć się gry w golfa, na gitarze czy w tenisa, posługując się konsolą do gier. Badają również współczesnej subkultury. Pokazują, kto się troszczy o autostrady.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

Twórcy programu badają symulacje komputerowe. Reporterzy sprawdzą, czy można nauczyć się gry w golfa, na gitarze czy w tenisa, posługując się konsolą do gier. Badają również współczesnej subkultury. Widzowie dowiedzą się więc, kim są cybergoci. Autorzy programu zdradzą również, kto się troszczy o autostrady. Prezentują przedstawicieli kilku zawodów, dzięki którym drogi i węzły szybkiego ruchu są nie tylko przejezdne, lecz także czyste, dobrze oznakowane i bezpieczne. Reporterzy sprawdzą także, czy można zbudować zjeżdżalnię wyposażoną w pętlę, pozwalającą wykonać pełny obrót w pionie. Ekipa programu konstruuje prawdopodobnie pierwszą na świecie zjeżdżalnię z pionową pętlą.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także