Galileo (246)

Galileo (246)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:Dziś o niebezpieczeństwach czyhających na miłośników grillowania, o wypoczynku dostarczającym największej przyjemności przy wysokiej temperaturze oraz ogląd eksplozji w zwolnionym tempie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

W tym odcinku widzowie dowiedzą się, jakie niebezpieczeństwa czyhają na miłośników grillowania. Przygotowanie jedzenia na rozgrzanym ruszcie może zaowocować licznymi urazami, trwałym kalectwem, a nawet śmiercią. Reporterzy sprawdzają także, jaki rodzaj wypoczynku przy wysokiej temperaturze dostarcza najwięcej przyjemności: w fińskiej saunie, rzymskiej łaźni, czy rosyjskiej bani. Dzięki ujęciom wykonanym specjalną kamerą do szybkich zdjęć, widzowie będą mogli zobaczyć, jak w zwolnionym tempie wygląda eksplozja. Ponadto nastąpi podsumowanie rankingu ulubionych napojów Europejczyków.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także