Galileo (230)

Galileo (230)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:W jaki sposób powstają na polach uprawnych tajemnicze wzory, jak odróżnić podrobione części samochodowe od oryginalnych, czy powinny zostać zabronione zabawki typu karabinów i pistoletów?

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

Reporterzy sprawdzają, w jaki sposób powstają na polach uprawnych tajemnicze wzory widoczne z dużej odległości. Badają również podrobione części samochodowe i podpowiadają, jak odróżnić je od oryginalnych. Twórcy programu zastanawiają się także, czy zabawkowe karabiny i pistolety powinny zostać zabronione. Podążają również tropem niezwykłej fotografii przedstawiającej świnię karmiącą tygrysy.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także