Galileo (217)

Galileo (217)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:Dziennikarze rozwiązują tajemnicę potwora z Kalifornii. W tym odcinku również bicie rekordu w nurkowaniu pod lodem i historia 'kartek' w piłce nożnej. Potem reporterzy ruszają do Indonezji.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

Dziennikarze rozwiązują tajemnicę potwora zamieszkującego w kanalizacji w Kalifornii. W odcinku również próba pobicia rekordu w nurkowaniu pod lodem. Badają również historię wprowadzenia kartek karnych w piłce nożnej. Reporterzy wyruszają do Bangkoku, by dowiedzieć się, jaka jest różnica między czerwonym a zielonym curry oraz do Indonezji, gdzie oglądają zbudowane pośród wybujałej roślinności Domy Duchów.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także