Galileo (216)

Galileo (216)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:Dziś w programie: strongman i jego przyjaciel próbują ustanowić nowy rekord świata w skoku na bungee; reporterzy poszukują dziwnych restauracji, odwiedzają też XVI-wieczny meczet w Stambule.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

W dzisiejszym odcinku strongman i jego przyjaciel spróbują ustanowić nowy rekord świata w skoku na bungee. Reporterzy nadal będą poszukiwać najdziwniejszych restauracji świata, odwiedzą też zbudowany w XVI wieku w Stambule meczet, będący perłą muzułmańskiej architektury. W programie zostanie również zbadane działanie filtrów przeciwsłonecznych. W ramach cyklu "Historia w pigułce" twórcy programu przybliżą widzom postać Napoleona.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także