Galileo (210)

Galileo (210)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:Reporterzy docierają do ludzi, którzy tworzą przedziwne konstrukcje, takie jak miniaturowy liniowiec. Oglądamy też młodych tancerzy startujących w hiphopowych mistrzostwach w Las Vegas.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

Reporterzy testują ekspresy, poszukując tego, w którym można zaparzyć najlepszą kawę. Docierają również do ludzi, którzy tworzą przedziwne konstrukcje, takie jak sięgający do pasa samochód, czy prywatny miniaturowy liniowiec. Kamery towarzyszą grupie młodych tancerzy startujących w hiphopowych mistrzostwach świata w Las Vegas. W odcinku również zachęta do zwiedzenia Frauenkirche w Dreźnie. Świątynia została zburzona podczas II wojny światowej. Dopiero w 2005 roku ponownie otwarto ją dla wiernych.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także