Galileo (193)

Galileo (193)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:Przegląd najpopularniejszych wynalazków, które znajdują zastosowanie w życiu codziennym. Twórcy programu przedstawią również niecodzienne metody recyclingu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

W odcinku przegląd najpopularniejszych wynalazków, które znajdują zastosowanie w życiu codziennym. Wizyta w hotelu Waldorf-Astoria, w którym odbywa się doroczna uroczysta kolacja Exploratorów, którzy przywożą z całego świata egzotyczne przepisy kulinarne. Podczas przyjęcia można skosztować grillowane tarantule, larwy w cieście i szaszłyki z karaluchów. Podróż do najbardziej niedostępnych miejsc świata, kryjących ciekawostki i tajemnice. Twórcy programu przedstawią również niecodzienne metody recyclingu.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także