Galileo (135)

Galileo (135)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:Autorzy zbadają wiarygodność Wikipedii: sprawdzą, jak powstają do niej artykuły. Spróbują też odpowiedzieć na pytanie, czy modelki są piękne, czy to tylko komputerowa manipulacja.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

Autorzy programu zbadają wiarygodność Wikipedii: sprawdzą, jak powstają do niej nowe artykuły i kto zajmuje się ich weryfikacją. Spróbują też odpowiedzieć na pytanie, czy modelki naprawdę są piękne, czy to tylko komputerowa manipulacja. Sprawdzą, czy za pomocą współczesnej grafiki można zmienić dziewczynę o przeciętnej urodzie w modelkę z plakatu. W odcinku będzie też mowa o tym, jak przygotować auto do sprzedaży, jak walczyć z brudem w łazience oraz jak wygląda i ile kosztuje transport jachtów.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także