Francuska suita

6.9/10

(Suite Francaise)

DRAMAT WOJENNY Belgia/Francja/Kanada/Wielka Brytania 2014   od 12 lat
Występują:Michelle Williams, Kristin Scott Thomas, Margot Robbie, Eric Godon
Reżyseria:Saul Dibb
W skrócie:Lucille (Michelle Williams) mieszka w okupowanej Francji. Trwa w małżeństwie pozbawionym namiętności. Nie rozpacza więc, gdy mąż trafia na front, a w ich domu pojawia się niemiecki żołnierz, Bruno.
Pierwsze lato okupacji we Francji. Żona francuskiego żołnierza, mimo czujnego oka teściowej, zakochuje się w niemieckim oficerze. Ale czym jest jej "występek" wobec powszechnej kolaboracji sąsiadów?
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Lucille (Michelle Williams) to młoda kobieta, która mieszka w okupowanej Francji. Trwa w małżeństwie pozbawionym namiętności. Nie rozpacza więc, gdy jej mąż zostaje wysłany na front, a do ich domu trafia tymczasowo przystojny niemiecki żołnierz, Bruno (Matthias Schoenaerts). Początkowa obawa Lucille wobec okupanta powoli zaczyna przeradzać się w fascynację. Wkrótce okazuje się, że kobietę i jej gościa łączy pasja do muzyki - ona gra na fortepianie, on przed wojną był kompozytorem. Lucille musi jednak wybrać między uczuciem do Bruna a miłością do ojczyzny. Adaptacja powieści pod tym samym tytułem, w reżyserii Saula Dibba - twórcy "Księżnej". W rolach głównych: Michelle Williams ("Mój tydzień z Marilyn", "Tajemnica Brokeback Mountain") oraz Kristin Scott Thomas ("Zaklinacz koni").

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)