Fobie (9/12)

Fobie (9/12)

serial fabularno-dokumentalny Polska 2020   od 12 lat
W skrócie:Irena większość życia przepracowała w wydawnictwie. Jej wstrzemięźliwej naturze przyjrzą się terapeutka i popularyzatorka wiedzy psychologicznej Ewa Klepacka-Gryz oraz seksuolog Maciej Klimarczyk.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Program poświęcony silnym lękom, które dezorganizują życie i utrudniają codzienne funkcjonowanie. Towarzyszą im różne objawy somatyczne: kołatanie serca, skrócony oddech, potliwość czy suchość w jamie ustnej. Do ponad 700 rozpoznanych rodzajów fobii ostatnio dołączył strach przed koronawirusem. Twórcy przedstawiają historie osób, dla których codzienność z powodu dręczących ich lęków często zamienia się w piekło. Spotkamy ich w sytuacjach rodzinnych, w pracy czy podczas zwykłych czynności. Każda z tych okoliczności może okazać się scenerią dla ataku paniki, ponieważ bodźce lękowe mogą pojawić się na każdym kroku. Rolą zaproszonych ekspertów jest odpowiedź na pytanie - na jaką fobię cierpi każdy z bohaterów oraz jak można radzić sobie z lękiem własnym lub swoich bliskich.

W tym odcinku

Irena większość życia przepracowała w wydawnictwie jako korektorka. Siostrzeniec Szymon stara się ją rozerwać, chociaż wie, że raczej nie zrobi z niej duszy towarzystwa. Wstrzemięźliwej i oschłej naturze Ireny przyjrzą się terapeutka i popularyzatorka wiedzy psychologicznej Ewa Klepacka-Gryz oraz seksuolog Maciej Klimarczyk. Z kolei psychoterapeutka Zofia Szynal zajmuje się przypadkiem młodego prawnika stojącego przed poważnymi wyzwaniami zawodowymi. Decyzja o założeniu własnej kancelarii może być przyczyną zaburzeń lękowych, które go dotykają.