Fobie (10/12)

Fobie (10/12)

serial fabularno-dokumentalny Polska 2020   od 12 lat
W skrócie:Gosia zamierza podbić media społecznościowe jako influencerka. Jej plany rujnuje atak paniki. Specjaliści postarają się ustalić przyczynę zaburzeń. Z kolei fryzjerka Mariola nie może znaleźć partnera.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Program poświęcony silnym lękom, które dezorganizują życie i utrudniają codzienne funkcjonowanie. Towarzyszą im różne objawy somatyczne: kołatanie serca, skrócony oddech, potliwość czy suchość w jamie ustnej. Do ponad 700 rozpoznanych rodzajów fobii ostatnio dołączył strach przed koronawirusem. Twórcy przedstawiają historie osób, dla których codzienność z powodu dręczących ich lęków często zamienia się w piekło. Spotkamy ich w sytuacjach rodzinnych, w pracy czy podczas zwykłych czynności. Każda z tych okoliczności może okazać się scenerią dla ataku paniki, ponieważ bodźce lękowe mogą pojawić się na każdym kroku. Rolą zaproszonych ekspertów jest odpowiedź na pytanie - na jaką fobię cierpi każdy z bohaterów oraz jak można radzić sobie z lękiem własnym lub swoich bliskich.

W tym odcinku

Młoda, zdeterminowana Gosia zamierza podbić świat mediów społecznościowych i reklamy jako influencerka. Nieoczekiwanie wszystko wali się jak domek z kart pod wpływem nagłego ataku paniki u dziewczyny. Psychoterapeutka Jagna Ambroziak i seksuolog Maciej Klimarczyk postarają się znaleźć przyczynę zaburzeń. Tymczasem psychiatra Maja Herman i psychoterapeuta Mateusz Czarnecki zajmują się przypadkiem fryzjerki Marioli. Kobieta od dłuższego czasu próbuje zmienić swoje życie i znaleźć mężczyznę marzeń. Niestety ciągle coś ją hamuje.