Fantastyczna kobieta

Fantastyczna kobieta

7.2/10

(Una mujer fantastica)

DRAMAT OBYCZAJOWY Niemcy/USA/Hiszpania/Chile 2017   od 12 lat
Występują:Francisco Reyes, Daniela Vega, Luis Gnecco, Aline Küppenheim
Reżyseria:Sebastián Lelio
W skrócie:Marina jest znacznie młodsza od partnera. Kiedy Orlando słabnie, zabiera go do szpitala. Po śmierci ukochanego czeka ją spotkanie z jego rodziną, a także konfrontacja ze służbą zdrowia i policją.
Oscar dla filmu nieanglojęzycznego po śmierci partnera kelnerka i piosenkarka - a przy tym osoba transpłciowa - upomina się o prawo do przeżywania swojej straty, którego odmawia jej rodzina zmarłego.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 21 października
za 4 dni
17:55 ale kino+
sobota, 26 października
za 9 dni
14:20 ale kino+

Opis

Orlando (Francisco Reyes) i Marina (Daniela Vega) to para, dla której wiek nie ma znaczenia. Kobieta jest znacznie młodsza od swojego partnera. Mężczyzna z okazji urodzin organizuje dla ukochanej romantyczny wieczór w Santiago, w trakcie którego wręcza jej prezent. Gdy zakochani wracają do domu, Orlando niespodziewanie słabnie. Marina od razu zabiera do szpitala. Po śmierci partnera czeka ją spotkanie z jego rodziną. Kobieta musi także skonfrontować się z negatywnie nastawioną służbą zdrowia oraz policją. Te tragiczne wydarzenia sprawią, że Marina będzie musiała walczyć nie tylko o prawo do miłości, lecz także o szacunek, a nawet godne przeżywanie żałoby. Film w reżyserii Sebastiána Lelio nagrodzony w 2018 roku Oscarem w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Nagrody

Oscar - najlepszy film obcojęzyczny

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)