Fantastyczna kobieta

Fantastyczna kobieta

7.2/10

(Una mujer fantastica)

DRAMAT OBYCZAJOWY Niemcy/USA/Hiszpania/Chile 2017   od 12 lat
Występują:Francisco Reyes, Daniela Vega, Luis Gnecco, Aline Küppenheim
Reżyseria:Sebastián Lelio
W skrócie:Orlando, wiekowy partner Mariny, umiera w szpitalu. Po śmierci ukochanego kobietę czeka konfrontacja z jego rodziną, która sądzi, że była z nim dla pieniędzy.
Oscar dla filmu nieanglojęzycznego po śmierci partnera kelnerka i piosenkarka - a przy tym osoba transpłciowa - upomina się o prawo do przeżywania swojej straty, którego odmawia jej rodzina zmarłego.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Orlando (Francisco Reyes) i Marina (Daniela Vega) to para, dla której wiek nie ma znaczenia. Kobieta jest sporo młodsza od swojego partnera. Mężczyzna z okazji urodzin organizuje dla ukochanej romantyczny wieczór w Santiago, w trakcie którego wręcza jej prezent. Gdy zakochani wracają do domu, Orlando niespodziewanie słabnie. Marina od razu zabiera do szpitala. Po śmierci partnera czeka ją spotkanie z jego rodziną. Kobieta musi także skonfrontować się z negatywnie nastawioną służbą zdrowia oraz policją. Te tragiczne wydarzenia sprawią, że Marina będzie musiała walczyć nie tylko o prawo do miłości, lecz także o szacunek, a nawet godne przeżywanie żałoby. Film w reżyserii Sebastiána Lelio nagrodzony w 2018 roku Oscarem w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Nagrody

Oscar - najlepszy film obcojęzyczny

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)