Fałszywe powody

Fałszywe powody

6.2/10 6.2/10

(Shock and Awe)

DRAMAT SENSACYJNY USA 2017   od 16 lat
Występują:Woody Harrelson, James Marsden, Rob Reiner, Tommy Lee Jones
Reżyseria:Rob Reiner
W skrócie:Prezydent USA George W. Bush planuje przeprowadzić inwazję zbrojną w Iraku. Ambitni dziennikarze docierają do prawdy o tym, co w rzeczywistości skłoniło rząd do rozpoczęcia konfrontacji.
Kiedy prezydent George W. Bush w 2003 r. prze do inwazji na Irak, grupa amerykańskich dziennikarzy poddaje w wątpliwość uzasadnienie ataku rzekomym posiadaniem przez Husajna broni masowego rażenia.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dwa lata po zamachu na World Trade Center prezydent Stanów Zjednoczonych George W. Bush planuje przeprowadzić inwazję zbrojną w Iraku. Oficjalne stanowisko amerykańskiego rządu jest takie, że misja ma na celu zapobieżenie użycia broni masowego rażenia przez Saddama Husseina. Dwaj ambitni dziennikarze Jonathan Landay (Woody Harrelson) i Warren Stroebel (James Marsden) oraz ich przełożony John Walcott (Rob Reiner) wraz z zdeterminowanym reporterem wojennym Joem Gallowayem (Tommy Lee Jones) podchodzą sceptycznie do tych informacji. Postanawiają więc przeprowadzić prywatne śledztwo i szybko docierają do prawdy o tym, co w rzeczywistości skłoniło rząd USA do rozpoczęcia długiej i kosztownej konfrontacji zbrojnej. Oparty na autentycznych wydarzeniach film o nadużyciach władzy w reżyserii nominowanego do Oscara Roba Reinera.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)