Fala

7.4/10 7.6/10

(Die Welle)

DRAMAT OBYCZAJOWY Niemcy 2008   od 12 lat
Występują:Jürgen Vogel, Frederick Lau, Max Riemelt, Jennifer Ulrich
Reżyseria:Dennis Gansel
W skrócie:Rainer, nauczyciel w szkole średniej, ramach projektu pedagogicznego tworzy spośród uczniów nieformalną grupę o nazwie Fala...
Frapujący eksperyment socjologiczny: pod czujnym okiem nauczyciela tworzy się grupa, która podporządkowując się określonym rygorom, zyskuje zdolność przejęcia władzy w szkole. Ku przestrodze.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Niemcy. Rainer Wenger (Jürgen Vogel) pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w szkole średniej. Jego żoną jest nauczycielka z tej samej szkoły, Anke (Christiane Paul). Mężczyzna z trudem podporządkowuje się sztywnym regułom panującym w placówce. Sam stara się traktować swoich uczniów jak partnerów i jest z nimi po imieniu. W ramach projektu pedagogicznego na temat autorytaryzmu, Rainer proponuje podopiecznym przeprowadzenie pewnego eksperymentu. Dzięki niemu nastolatkowie mają lepiej zrozumieć, na czym polegają totalitarne rządy. W ten sposób powstaje nieformalna grupa o nazwie Fala, charakteryzująca się żelazną dyscypliną i ograniczonymi prawami. Jej członkowie zaczynają nosić jednakowe białe koszule, a Wengera traktują jak swojego wodza. Ci, którzy wyglądają i myślą inaczej, zostają odrzuceni. Wkrótce w szkole dochodzi do pierwszych aktów przemocy. Zaniepokojony Rainer postanawia przerwać eksperyment. Jednak na to jest już za późno. Najbardziej zagorzali członkowie Fali, Kevin (Max Mauff), Sinan (Elyas M'Barek) i Bomber (Maximilian Vollmar), nie chcą rezygnować z nowego porządku. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Ekranizacja książki Todda Strassera.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)