Fabryki smaku USA: Przy ognisku (9)

(Food Factory USA 2: Midnight Burn)

serial dokumentalny   b.o.
W skrócie:Spróbujemy, jak smakuje kempingowy przysmak. Zobaczymy też, jak produkowane są bułki do hamburgerów i czipsy z prażonej kukurydzy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W każdym odcinku prezentowane są kulisy produkcji trzech ulubionych przysmaków Amerykanów. Widzowie mają okazję zobaczyć, jak powstają pyszne słodycze i wyśmienite wytrawne dania. Twórcy serii odwiedzają zarówno kameralne rodzinne zakłady i piekarnie, jak i gigantyczne przedsiębiorstwa. Przedstawiają zaangażowanych pracowników i wspaniałe maszyny, dzięki którym możliwe jest przetworzenie gór surowców w gotowe produkty, sprzedawane w sklepach w całych Stanach Zjednoczonych. Przed nami uczta dla zmysłów, którą możemy delektować się bez obaw o puste kalorie.

W tym odcinku

Tym razem odwiedzamy fabrykę w Pensylwanii, w której powstają S'mores - opiekane pianki z czekoladą, czyli tradycyjne słodkie przysmaki kojarzące się Amerykanom z ogniskiem i biwakiem. Zobaczymy również, jak w piekarni w Waszyngtonie wypiekane są bułki do hamburgerów, które dostarczane są do restauracji Five Guys w całych Stanach Zjednoczonych. Dowiemy się także, że każdego tygodnia w zakładach produkujących popularne czipsy zużywa się niemal 300 ton kukurydzy.