Fabryki smaku: Podniebne dania (14)

Fabryki smaku: Podniebne dania (14)

(Food Factory)

serial dokumentalny Kanada 2012   od 12 lat
W skrócie:Tematem odcinka jest przygotowywanie jedzenia, które podaje się na pokładzie samolotu na wysokości 3000 metrów. Ponadto wszystko o nowojorskich bajglach.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 16 października
pojutrze
11:30 Nat Geo People

Opis

Odkrywanie tajemnic produkcji popularnych artykułów spożywczych. Każdy odcinek serialu to wizyta w jednym z kanadyjskich zakładów. Kamery śledzą poszczególne etapy produkcji artykułów, które konsumenci zwykle bez zastanowienia biorą ze sklepowych półek. Widzowie mają okazję przekonać się, jak powstają między innymi: pesto, makaron, guma do żucia i kanadyjska whisky. Zobaczą, jak przebiega mieszanie, siekanie, przesiewanie, faszerowanie, zamrażanie, gotowanie, zawijanie, pasteryzowanie, rafinowanie i inne procesy niezbędne do powstania gotowych artykułów spożywczych.

W tym odcinku

Ten odcinek odpowie na pytanie, jak w osiem godzin wyprodukować trzydzieści dwa tysiące przepysznych i pożywnych bajgli. Twórcy programu podejrzą pracę pewnej firmy zajmującej się cateringiem w liniach lotniczych. Przyrządzane przez nią jedzenie musi być zawsze smaczne i - co w tym przypadku najważniejsze - gotowe na czas. Widzowie dowiedzą się też, dlaczego jagody są niezbędne przy produkcji chrupiących przekąsek oraz w jaki sposób z organicznych marchewek stworzyć przepyszny, wegański deser.

Zobacz także