Fabryka jedzenia: Żywność organiczna (23)

Fabryka jedzenia: Żywność organiczna (23)

(Food Factory USA 2: Certified Organic!)

serial dokumentalny   od 12 lat
W skrócie:Wizyta w piekarni w Kalifornii, gdzie powstają 24-metrowe figowe bułki. Następnie kamery podglądają proces powstawania masła z ekologicznej śmietany.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W każdym odcinku prezentowane są kulisy produkcji trzech ulubionych przysmaków Amerykanów. Widzowie mają okazję zobaczyć, jak powstają pyszne słodycze i wyśmienite wytrawne dania. Twórcy serii odwiedzają zarówno kameralne rodzinne zakłady i piekarnie, jak i gigantyczne przedsiębiorstwa. Przedstawiają zaangażowanych pracowników i wspaniałe maszyny, dzięki którym możliwe jest przetworzenie gór surowców w gotowe produkty, sprzedawane w sklepach w całych Stanach Zjednoczonych. Przed nami uczta dla zmysłów, którą możemy delektować się bez obaw o puste kalorie.

W tym odcinku

Dzisiejszy odcinek jest poświęcony certyfikowanej żywności organicznej. W programie wizyta w kalifornijskiej piekarni, w której wypiekane są rekordowo długie drożdżowe bułeczki z nadzieniem figowym. Zobaczymy także, jak w zakładach mleczarskich w Wisconsin ze świeżej ekologicznej śmietany wytwarzane jest jasnożółte masło. Na koniec zajrzymy do fabryki cukierków w New Jersey, w której z pomocą nowoczesnych maszyn produkowane są słodycze o smaku granatu.

Zobacz także