Everest

7.3/10 7.1/10
FILM KATASTROFICZNY Islandia/Wielka Brytania/USA 2015   od 12 lat
Występują:Jason Clarke, Jake Gyllenhaal, Josh Brolin, Ang Phula Sherpa
Reżyseria:Baltasar Kormákur
W skrócie:Rok 1996. Ośmioro himalaistów wraz z zespołem próbuje dotrzeć na Mount Everest. Alpiniści walczą z burzami śnieżnymi, ekstremalnym zimnem i brakiem tlenu. Ich szanse na przetrwanie maleją.
Poruszająca kronika wzruszającej wyprawy na Mount Everest w maju 1996 roku, która-mimo udziału profesjonalnych przewodników i doświadczonych opiekunów-zakończyła się śmiercią 8 osób.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Oparta na faktach historia tragedii, do której doszło w połowie lat 90. ubiegłego wieku w rejonie najwyższego szczytu świata. Zginęło wówczas kilkunastu wspinaczy. Wiosna 1996 roku. Ośmioro himalaistów wraz z zespołem, któremu przewodzi Nowozelandczyk Rob Hall (Jason Clarke), próbuje dotrzeć na Mount Everest. Wśród członków ekipy są również Amerykanie, doświadczony wspinacz Scott Fischer (Jake Gyllenhaal) i lekarz Beck Weathers (Josh Brolin). Alpiniści walczą z burzami śnieżnymi, ekstremalnym zimnem i brakiem tlenu. Muszą pokonać wiele barier fizycznych i psychicznych. Niebawem warunki stają się coraz trudniejsze, a szanse uczestników wyprawy na przetrwanie dramatycznie maleją.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)