Europa filmowa (8/10)

(Praga i okolice)

serial dokumentalny Polska 2018   od 12 lat
Reżyseria:Kristoffer Rus
W skrócie:W tym odcinku kontynuujemy podróż po urokliwych zakątkach Pragi. Rafał Zawierucha spotka się z autorami 'Opowieści o zwyczajnym szaleństwie' oraz twórcami ekranizacji komedii 'Sługa dwóch panów'.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Aktor Rafał Zawierucha wyrusza w podróż po Europie, aby odwiedzić miejsca, w których powstawały najsłynniejsze filmy. W programie zobaczymy jak świat realny zamienia się w filmową iluzję. Gośćmi Rafała będą wybitni twórcy i autorytety kina, którzy zdradzą ciekawostki o swojej pracy na planie. Prowadzący odwiedzi m.in. Londyn, w którym nagrywa się najwięcej produkcji, a miasto jest niczym jedna, wielka filmowa scenografia. Jego ślady możemy odnaleźć w takich realizacjach jak: "Mechaniczna pomarańcza", "Trainspotting", "Piąty element" czy "Cztery wesela i pogrzeb". Prezenter zawita także do Paryża, gdzie spotka się z Anne Seibel, nominowaną do Oscara scenografką "O północy w Paryżu" oraz Gillem Castera - kierownikiem produkcji hollywoodzkiego hitu "Incepcja". W Rzymie natomiast porozmawia na Piazza del Popolo ze scenografem "Zakochanych w Paryżu". Oprócz tego odwiedzi też Toskanię, Pragę, i Prowansję.

W tym odcinku

W tym odcinku kontynuujemy podróż po urokliwych zakątkach Pragi. Poznamy szalone dzieje tego świata, które odgrywały się na praskich ulicach. Rafał Zawierucha spotka się z twórcami "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" oraz ekranizacji genialnej komedii "Sługa dwóch panów".

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także