Europa filmowa (6/10)
(Londyn i okolice)
| Reżyseria: | Kristoffer Rus |
|---|---|
| W skrócie: | W Londynie dokonuje się 1/3 światowych operacji walutowych oraz kręci najwięcej filmów w Europie. Rafał Zawierucha podąży śladami Stanleya Kubricka i jego zatrważającej 'Mechanicznej pomarańczy'. |
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| nie znaleziono żadnej emisji | ||
Opis
Aktor Rafał Zawierucha wyrusza w podróż po Europie, aby odwiedzić miejsca, w których powstawały najsłynniejsze filmy. W programie zobaczymy jak świat realny zamienia się w filmową iluzję. Gośćmi Rafała będą wybitni twórcy i autorytety kina, którzy zdradzą ciekawostki o swojej pracy na planie. Prowadzący odwiedzi m.in. Londyn, w którym nagrywa się najwięcej produkcji, a miasto jest niczym jedna, wielka filmowa scenografia. Jego ślady możemy odnaleźć w takich realizacjach jak: "Mechaniczna pomarańcza", "Trainspotting", "Piąty element" czy "Cztery wesela i pogrzeb". Prezenter zawita także do Paryża, gdzie spotka się z Anne Seibel, nominowaną do Oscara scenografką "O północy w Paryżu" oraz Gillem Castera - kierownikiem produkcji hollywoodzkiego hitu "Incepcja". W Rzymie natomiast porozmawia na Piazza del Popolo ze scenografem "Zakochanych w Paryżu". Oprócz tego odwiedzi też Toskanię, Pragę, i Prowansję.
W tym odcinku
Londyn to nie tylko jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej, które przyciąga co roku 30 milionów turystów. Tutaj także dokonuje się 1/3 światowych operacji walutowych oraz kręci najwięcej filmów na naszym kontynencie. Nic więc dziwnego, że jeden odcinek o tym mieście to stanowczo za mało. W tym odcinku Rafał Zawierucha powie, jak zostać królem. Będzie podążał śladami Stanley Kubricka i jego zatrważającej "Mechanicznej pomarańczy", a potem przeniesie się do Cambridge. A do tego spotka się z interesującymi gośćmi.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Kristoffer Rus
reżyseria
Zobacz także
- Europa filmowa (10) - serial dokumentalny - noc sob./niedz., 21 na 22 marca 2:00 i 1 późniejsza emisja
- Europa filmowa (4) - serial dokumentalny - noc pon./wt., 23 na 24 marca 3:00
- Europa filmowa (5) - serial dokumentalny - noc wt./śr., 24 na 25 marca 3:00
- Europa filmowa (6) - serial dokumentalny - noc śr./czw., 25 na 26 marca 3:00
- Europa filmowa (7) - serial dokumentalny - noc czw./pt., 26 na 27 marca 3:00
- Europa filmowa (8) - serial dokumentalny - noc pt./sob., 27 na 28 marca 3:00
- Europa filmowa: Londyn (5/10) - serial dokumentalny - niedziela, 29 marca 6:55
- Europa filmowa (9) - serial dokumentalny - noc pon./wt., 30 na 31 marca 3:00
