Emma (4)

Emma

odc. 4

7.6/10
serial kostiumowy Wielka Brytania 2009
Występują:Romola Garai, Michael Gambon, Jonny Lee Miller, Jodhi May
Reżyseria:Jim O'Hanlon
W skrócie:Podczas pikniku w Box Hill Emma i Frank zbliżają się do siebie. Frank ujawnia, że od kilku miesięcy jest zaręczony z Jane Fairfax. Ukrywali ten fakt, bo ciotka nie zezwoliłaby na ich ślub.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historia młodej swatki, oparta na motywach powieści Jane Austen pod tym samym tytułem. Sympatyczna i bardzo towarzyska 21-letnia Emma (Romola Garai) uwielbia łączyć w pary znajome panny i kawalerów. Bardzo zależy jej, aby znaleźć właściwego wybranka dla Harriet (Louise Dylan). Niebawem nakłania kandydatkę na żonę do odrzucenia oświadczyn miejscowego farmera i zwrócenia uwagi na zamożnego pana Eltona (Blake Ritson), co komplikuje życie towarzyskie obu młodych dam. Miniserial Jima O'Hanlona był nominowany do Złotego Globu za główną rolę kobiecą Romoli Garai. Otrzymał również m.in. kilka nominacji do nagrody Emmy.

W tym odcinku

Podczas pikniku w Box Hill Emma i Frank zbliżają się do siebie. Kiedy Emma rani pannę Bates, George odbywa z dziewczyną nieprzyjemną rozmowę. Wytyka jej snobizm i brak wrażliwości na cudze uczucia. Po śmierci swojej ciotki Frank ujawnia, że od kilku miesięcy jest zaręczony z Jane Fairfax. Oboje ukrywali ten fakt ze względu na ciotkę, która nie zezwoliłaby na ich ślub. Emma uświadamia sobie, jak wielki błąd popełniła, wtrącając się w życie osobiste swoich krewnych i przyjaciół. Próbuje to naprawić, nakłaniając Harriet do odnowienia znajomości z farmerem Rogerem Martinem. Postanawia też nie wychodzić za mąż.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)