Emigracja XD: Emigracja (2)

Emigracja XD: Emigracja (2)

serial obyczajowy Polska 2023   od 16 lat
Występują:Tomasz Włosok, Michał Balicki, Paulina Gałązka, Adam Bobik
Reżyseria:Łukasz Kośmicki
W skrócie:Przyjaciele zastanawiają się, skąd wziąć pieniądze na opłacenie grzywny sądowej za wypadek. Przypominają sobie o kuzynie Malcolma, Krystianku, który nieźle sobie radzi na emigracji w Londynie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Malcolm (Tomasz Włosok) i Stomil (Michał Balicki) przyjaźnią się od czasów podstawówki. Mieszkają w niewielkiej miejscowości, w której nic się nie dzieje, a główną atrakcją są coroczne Dni Agrestu. Wskutek wydarzeń mocno zakrapianej imprezie obaj są zmuszeni opuścić rodzinne strony i ruszyć za pracą do Londynu. W drodze do Wielkiej Brytanii spotkają szereg ekscentrycznych postaci - od squatersów przez cygańskich handlarzy i recydywistów uciekających przed wymiarem sprawiedliwości po mającego duże ambicje piłkarza z Ghany. Nowe znajomości sprawią, że kumple staną się uczestnikami kuriozalnych zdarzeń. Jak odnajdą się w stolicy Anglii, która jest prawdziwym multikulturowym tyglem? Serial wyreżyserowany przez Łukasza Kośmickiego, twórcę dobrze przyjętego "Klangora", w nieszablonowy sposób opowiada o zagadnieniu emigracji. Produkcja powstała na podstawie książki Malcolma XD. Jest on jednym ze scenarzystów "Emigracji". W obsadzie znalazło się aż 180 aktorów, w tym obywatele m.in. Anglii, Szkocji, Holandii, Chin, Czech czy Portugalii.

W tym odcinku

Przyjaciele zastanawiają się, skąd wziąć pieniądze na opłacenie grzywny sądowej za wypadek. Przypominają sobie o kuzynie Malcolma, Krystianku, który nieźle sobie radzi na emigracji w Londynie. Postanawiają pójść tym tropem i powtórzyć jego sukces, ale pierwsze przeszkody napotykają już na lotnisku.

Zobacz także

x