Elle

Elle

6.5/10 7.2/10
THRILLER Belgia/Francja/Niemcy 2016   dla dorosłych
Występują:Isabelle Huppert, Laurent Lafitte, Anne Consigny, Charles Berling
Reżyseria:Paul Verhoeven
W skrócie:Michele jest niezależną bizneswoman, która prowadzi firmę produkującą gry komputerowe. Pewnego dnia zostaje zaatakowana w domu. Kiedy odkrywa, kim jest napastnik, wdaje się z nim w perwersyjną grę.
Złoty Glob i nominacje do Oscara dla Isabelle Huppert jako zgwałconej we własnym domu kobiety, która postanawia wziąć sprawiedliwość w swoje ręce i nie bacząc na konsekwencje, wyrusza na polowanie.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Michele (Isabelle Huppert) jest silną, twardą i niezależną kobietą, która prowadzi firmę produkującą gry komputerowe. Podobnie zdecydowana i pragmatyczna jest w życiu prywatnym. Pewnego dnia Michele, która zwykle sama dyktuje warunki, staje się ofiarą. Zostaje zaatakowana we własnym domu przez zamaskowanego włamywacza. Kiedy w końcu odkrywa, kim jest napastnik, wdaje się z nim w perwersyjną grę. Trzymające w napięciu, wielokrotnie nagradzane dzieło filmowe z wybitną rolą gwiazdy francuskiego kina, Isabelle Huppert (Pianistka, Miłość). Za swoją pełną niuansów, niejednoznaczną kreację aktorka otrzymała Złoty Glob, nominację do Oscara oraz wiele innych prestiżowych wyróżnień.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)