Elitarne służby specjalne: Brazylia

(Chris Ryan's Elite Police: Brazil)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2008-2009   od 12 lat
W skrócie:Sytuacja w fawelach, dzielnicach biedoty Rio de Janeiro, jest wyjątkowo trudna. Fawelami zajmuje się Specjalny Policyjny Batalion Operacyjny. Chris Ryan z ekipą towarzyszą tym oddziałom.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Interesująca seria, w której prowadzący, były komandos SAS Chris Ryan, zabiera widzów w podróż po różnych państwach świata. W każdym z nich przybliża kulisy pracy cenionych i profesjonalnych jednostek specjalnych. Autorzy dokumentu odwiedzają takie kraje, jak: Polska, Kazachstan, Brazylia, Kolumbia, Meksyk, Izrael i Sri Lanka. Dowiadujemy się, jak stróże prawa radzą sobie ze zorganizowaną przestępczością i obserwujemy przebieg policyjnych akcji, które często przeradzają się w krwawe i niebezpieczne starcia. Przyglądamy się także, jak przebiega proces szkoleniowy policjantów oraz jakim wyzwaniom muszą stawić czoła już wyszkoleni i doświadczeni oficerowie jednostek specjalnych.

W tym odcinku

Sytuacja w fawelach - dzielnicach biedoty Rio de Janeiro coraz bardziej wymyka się spod kontroli. Walką z handlarzami narkotyków, wandalizmem, porwaniami i lokalnymi gangami zajmuje się przede wszystkim BOPE - Specjalny Policyjny Batalion Operacyjny, utworzony już w 1978 roku. Chris Ryan i jego ekipa towarzyszą oddziałom w Rio, które znane są z tego, że biorą udział w większej ilości wymian ognia, niż każda z brytyjskiej czy amerykańskiej jednostki w Iraku. Żołnierze batalionu noszą czarne mundury, mają zakryte twarze i są doskonale wyposażeni. Ich opancerzone skutery i cysterny pełnią funkcję tarana na nieprzyjaciela w twierdzach przestępców.

Zobacz także