Elementary: Lewiatan (10)

Elementary

sezon 1 odc. 10: Lewiatan

(Elementary: The Leviathan)

serial kryminalny USA 2012
Występują:Jonny Lee Miller, Lucy Liu, Aidan Quinn, Jon Michael Hill
Reżyseria:Peter Werner
W skrócie:Sherlock uczestniczy w śledztwie dotyczącym włamania do bankowego skarbca, z którego ukradziono biżuterię. Joan zaprasza go na obiad do rodzinnego domu. Jest mile zaskoczona jego postawą.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Sherlock Holmes (Jonny Lee Miller), ekscentryk obdarzony talentem do rozwiązywania zagadek kryminalnych, postanawia wyjechać z Londynu. Zamierza zerwać z nałogami i dotychczasowym, pełnym błędów życiem. W tym celu przeprowadza się do Stanów, na nowojorski Manhattan. Rozpoczyna współpracę z kapitanem Tobym Gregsonem (Aidan Quinn) i nowojorską policją, angażując się w kolejne śledztwa. Pomaga mu doktor Joan Watson (Lucy Liu), inteligentna psychoterapeutka, którą przysłał nadopiekuńczy ojciec Holmesa. Kobieta niegdyś pracowała jako chirurg, ale w wyniku błędu lekarskiego została pozbawiona praw do wykonywania zawodu. Współpraca z Sherlockiem jest dla niej okazją odkupienia win z przeszłości. Uwspółcześniona wersja przygód słynnego detektywa, głównego bohatera utworów Arthura Conan Doyle'a.

W tym odcinku

Sherlock bierze udziału w śledztwie dotyczącym włamania do z pozoru niedostępnego bankowego skarbca, zwanego "Lewiatanem", z którego ukradziono drogocenną biżuterię. Tymczasem Joan zaprasza go na obiad do jej rodzinnego domu. Partnerka Holmesa jest mile zaskoczona, gdy detektyw staje w obronie jej decyzji podczas spotkania się z jej rodzicami, którzy nie aprobują stylu życia dziewczyny.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)