Elektryczni: Trudny dojazd (4)

Elektryczni: Trudny dojazd (4)

serial dokumentalny Polska 2019   od 12 lat
W skrócie:Z powodu zimy dotarcie do miejsca awarii jest utrudnione. Zawodzą skutery śnieżne i quad. Dominik musi z helikoptera zlokalizować źródło usterki, a Tomek i Staszek czekają na informację od niego.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W programie zostaną przedstawione kulisy codziennych zmagań elektromonterów ze Szczawnicy, Chorzowa i Gliwic. Muszą wykazać się oni niezwykłą determinacją, siłą, a przede wszystkim umiejętnościami. Często ich głównym przeciwnikiem jest czas i niesprzyjające warunki pogodowe. Polscy elektrycy muszą nie tylko radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, lecz także muszą zarządzać ogromnymi elektrowniami. Ich praca może komplikować życie rodzinne. Często bowiem wzywani są w środku nocy albo podczas ważnych wydarzeń. Muszą przerywać codzienne czynności, aby usunąć awarię. Twórcy serii odwiedzają elektrownie i miejsca, w których m.in. dokonywane są duże naprawy oraz realizowane ważne inwestycje - np. budowa bloku energetycznego w Jaworznie.

W tym odcinku

Z powodu zimy dotarcie do miejsca awarii jest utrudnione. Zawodzą nawet skutery śnieżne i quad. Dominik będzie musiał z helikoptera zlokalizować źródło usterki na linii, a Tomek i Staszek czekają na informację od niego, by następnie dostać się do wskazanego miejsca. Akcja jest brawurowa, a warunki pogodowe są nieprzewidywalne. W Gliwicach elektrycy robią spinkę na linii wysokiego napięcia, aby zabezpieczyć dostawy prądu do miejscowości o nazwie Wodzisław. Najpierw należy jednak przygotować dojazd. Teren jest jednak rozmiękły po zimie i istnieje ryzyko, że nawet dźwig się zakopie. Ekipa jednak jest zdeterminowana, by zrealizować swoją misję. W Jaworznie Krzysztof wyjaśni reguły działania nowoczesnej instalacji w nowoczesnym bloku 910.