Elektryczni (2)

Elektryczni (2)

serial dokumentalny Polska 2019   od 12 lat
W skrócie:Robert i Krzysztof będą przewodnikami na budowie bloku 910, gdzie testowane są nowe urządzenia. Już niedługo blok będzie mógł dostarczyć tyle energię, która zdołałaby zasilić całe województwo.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W programie zostaną przedstawione kulisy codziennych zmagań elektromonterów ze Szczawnicy, Chorzowa i Gliwic. Muszą wykazać się oni niezwykłą determinacją, siłą, a przede wszystkim umiejętnościami. Często ich głównym przeciwnikiem jest czas i niesprzyjające warunki pogodowe. Polscy elektrycy muszą nie tylko radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, lecz także muszą zarządzać ogromnymi elektrowniami. Ich praca może komplikować życie rodzinne. Często bowiem wzywani są w środku nocy albo podczas ważnych wydarzeń. Muszą przerywać codzienne czynności, aby usunąć awarię. Twórcy serii odwiedzają elektrownie i miejsca, w których m.in. dokonywane są duże naprawy oraz realizowane ważne inwestycje - np. budowa bloku energetycznego w Jaworznie.

W tym odcinku

Robert i Krzysztof będą przewodnikami na budowie bloku 910, gdzie każdego dnia dochodzi do ważnych zmian i gdzie testowane są nowe urządzenia. Już niedługo blok będzie mógł dostarczyć tyle energię, która zdołałaby zasilić całe województwo. Chłodnia w Elektrowni Łagisza zostanie niebawem zlikwidowana. Czeka ją zburzenie metodą strzałową. W Szczawnicy z kolei z awarią w prywatnym skansenie pana Jana Malinowskiego walczą Dominik i Tomek. Podczas pracy elektrycy podziwiają zabytkowe sprzęty domowe. Tymczasem w Jaworznie Tauron stawia innowacyjną elektrownię.