Ekstremalna kolej Gór Skalistych (5)

Ekstremalna kolej Gór Skalistych (5)

(Rocky Mountain Railroad: Rockslide)

serial dokumentalny Kanada 2018   od 12 lat
Reżyseria:Michael Cammidge
W skrócie:Zima dobiegła końca, ale wiosna niesie ze sobą inne rodzaje niebezpieczeństw. Groźne osuwiska skalne zagrażają najdłuższemu i najcięższemu pociągowi kolei transkanadyjskiej.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Śledzimy wysiłek kolejarzy, którzy na co dzień zmagają się z ekstremalną pogodą i trudnym terenem, obsługując najważniejsze kanadyjskie trasy. Zobaczymy pracę maszynistów i drużyn konduktorskich, którym niestraszne są ośnieżone górskie pustkowia. Pociągi pasażerskie i składy towarowe Canadian Pacific Railway przez cały rok przemierzają kraj, łącząc Montreal i Vancouver. Najtrudniejszy jest okres zimowy, gdy załogi stawiają czoło takim zagrożeniom, jak lawiny, nawisy lodowe, osuwiska skalne czy rozjuszone dzikie zwierzęta. Przyjrzymy się też funkcjonowaniu Ontario Northland Railway - kolei, realizującej połączenia z odległymi miejscowościami, zamieszkanymi przez rdzennych mieszkańców Kanady.

W tym odcinku

W Górach Skalistych nadeszła wiosna, a wraz z nią nowe niebezpieczeństwa - osuwiska mas skalnych. Jordy i Justin zmierzają do Vancouver z ogromnym ładunkiem potażu. Po drodze muszą dwukrotnie przejechać obok miejsc grożących osunięciem. Nick patroluje trasę z góry. Zespół mechaników reperuje potężne wentylatory w słynnym tunelu Connaught. Tymczasem w Ontario pociąg Polar Bear Express wiezie ojca i syna, zmierzających na polowanie na gęsi.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także