Ekipa (14)

Ekipa (14)

7.5/10
serial political fiction Polska 2007   od 12 lat
Występują:Andrzej Seweryn, Janusz Gajos, Marcin Perchuć, Krzysztof Stroiński
Reżyseria:Agnieszka Holland, Magdalena Łazarkiewicz, Kasia Adamik
W skrócie:Matajewicz chce przejąć władzę. Do mediów trafia kompromitujące go nagranie, a Turski dostaje list od zmarłego prezydenta...

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pierwsza polska produkcja z gatunku political fiction w reżyserii Agnieszki Holland, Magdaleny Łazarkiewicz, Katarzyny Adamik, której akcja dzieje w kręgach władzy. Jej bohaterami są politycy, członkowie parlamentu oraz ich współpracownicy.

W tym odcinku

Wydarzenia w Iraku wywołują kryzys w kraju. Matajewicz szykuje się do przejęcia władzy. W mediach pojawiają się spekulacje, że helikopter zestrzelili omyłkowo Brytyjczycy. Asystent Huberta dowiaduje się, że informacje te są nieprawdziwe. Mateusz informuje Turskiego, że Aleksandra szantażowała Sochaczewską. Paulina leci z Joanną Szczęsną do Kuwejtu. Amerykanie boją się, że Polska wycofa swoje wojsko z Iraku. Chcąc temu zapobiec, proponują dofinansowanie dla armii. Prezydent umiera. Matajewicz domaga się od rządzącej partii poparcia dla swojej kandydatury. Grozi zawetowaniem niepodpisanych ustaw. Rychter i Niemiec radzą Turskiemu, by spełnił jego żądania. Nowasz wyznaje Sochaczewskiej prawdę o swojej przeszłości. W dzień pogrzebu prezydenta do mediów trafia nagranie, które wywołuje burzę polityczną. Matajewicz zostaje skompromitowany. Wychodzi na jaw także mroczna tajemnica Szczęsnego. Turski dostaje także jego pośmiertny list, w którym prezydent ujawnia kulisy ostatnich afer.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także