Ekipa (12)

Ekipa (12)

7.5/10
serial political fiction Polska 2007   od 12 lat
Występują:Andrzej Seweryn, Janusz Gajos, Marcin Perchuć, Krzysztof Stroiński
Reżyseria:Agnieszka Holland, Magdalena Łazarkiewicz, Kasia Adamik
W skrócie:Sanitariusz z małej miejscowości rzuca się z nożem na premiera. Opozycja wciąż atakuje rząd, a współpraca z koalicjantami układa się źle.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pierwsza polska produkcja z gatunku political fiction w reżyserii Agnieszki Holland, Magdaleny Łazarkiewicz, Katarzyny Adamik, której akcja dzieje w kręgach władzy. Jej bohaterami są politycy, członkowie parlamentu oraz ich współpracownicy.

W tym odcinku

Młody sanitariusz z małej miejscowości atakuje premiera nożem. Broniący Turskiego funkcjonariusz BOR-u, Artur, zostaje lekko ranny. Chłopak oświadcza się asystentce Julii, Weronice. Okazuje się, że szpital, w którym pracuje zamachowiec, ma zostać zlikwidowany, pomimo tego, że żeński zakon zaoferował się przejąć jego zarząd. Ludzie premiera mają coraz więcej problemów. Opozycja wciąż atakuje rząd, a współpraca z koalicjantami nie układa się najlepiej. Turski jest pomawiany o lekceważenie Kościoła i obojętność wobec chorych oraz bezrobotnych. Sondaże wykazują spadek poparcia dla rządzących. Turski przyspiesza prace nad reformą służby zdrowia. Julia Rychter ma romans z biznesmenem Karolem Mołdyszem. Zdradza mu przypadkiem, że radio Delta dostanie ogólnopolską koncesję. Jej niedyskrecja prowadzi do przejęcia rozgłośni przez duży fundusz. Turski razem z dziennikarką Martą Kołodziejczyk jadą, by porozmawiać ze strajkującym personelem szpitala i siostrami zakonnymi. Od negocjacji zależy los ekipy rządzącej. Opozycja i koalicjanci chcą bowiem doprowadzić do wcześniejszych wyborów.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także