Egzamin z życia (7/112)

Egzamin z życia

odc. 7/112

5.9/10
serial obyczajowy Polska 2005   od 12 lat
Występują:Mateusz Damięcki, Michał Sitarski, Rafał Królikowski, Dominika Łakomska
Reżyseria:Teresa Kotlarczyk
W skrócie:Joasia i Drawski spędzają wieczór w ekskluzywnym ośrodku wypoczynkowym. Kopczyński nie przejmuje się odejściem z domu Konrada. Wyjazd Dominiki do Japonii nie dochodzi do skutku.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial ukazuje losy dwóch pokoleń: dorastającej młodzieży i jej rodziców. Zarówno młodzi ludzie, jak i dorośli stają wobec życiowych decyzji i borykają się z poważnymi problemami. Akcja rozpoczyna się w przededniu matur w miejscowości o nazwie Milanów. Rodzina Michała Oleszuka (Mateusz Damięcki) z dnia na dzień rozpada się. Jego ojciec Tomasz (Wiesław Komasa) odchodzi od żony, Marii (Antonina Choroszy), do młodszej od niego o dwadzieścia lat sekretarki, Agnieszki. Z kolei dziewczyna Michała, Dominika Reczek (Dominika Łakomska), początkująca modelka, decyduje się na wyjazd do Japonii, rezygnując jednocześnie ze zdawania egzaminu dojrzałości. Tym planom sprzeciwia się jej starszy brat, Bartek (Grzegorz Małecki), który od czasu śmierci rodziców wychowywał ją. Ten szanowany przez mieszkańców Milanowa lekarz ma kłopoty finansowe, w wyniku których może nawet stracić odziedziczony po rodzicach dom. Z problemami miłosnymi i rodzinnymi borykają się również przyjaciółka Dominiki, Joasia (Anna Cieślak), która ma romans z nauczycielem, i najlepszy kolega Michała, Konrad (Michał Sitarski). Będący w konflikcie z ojcem chłopak musi wyprowadzić się z domu.

W tym odcinku

Joasia i Drawski wyjeżdżają razem za miasto. Spędzają romantyczny wieczór w domku w ekskluzywnym ośrodku wypoczynkowym. Nazajutrz jednak Radek musi szybko wracać do żony i dziecka, które zachorowało. Kopczyński opowiada żonie o wizycie w szkole. Niezbyt przejmuje się tym, że Konrad nie chce wrócić do domu. Andrzej organizuje przyjęcie na działce. Podczas imprezy przyjaciele wypytują Dominikę o jej wyjazd do Japonii, który nie doszedł do skutku. Następnego dnia pojawia się tam ojciec Joasi, który nie wie, że córka w tajemnicy przed nim wybrała się z nauczycielem na weekend. Dominika rozpamiętuje scenę w hotelu i podłe zachowanie Rafała. Michał jest wściekły, że Jachoda skrzywdził jego ukochaną. Razem z Bartkiem próbują przekonać dziewczynę, że powinna wytoczyć proces nieuczciwemu mężczyźnie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)