Egzamin z życia
odc. 5/112
Występują: | Mateusz Damięcki, Michał Sitarski, Rafał Królikowski, Dominika Łakomska |
---|---|
Reżyseria: | Teresa Kotlarczyk |
W skrócie: | Joasia zgadza się na wyjazd z Drawskim. Mówi rodzicom, że wybiera się na imprezę klasową. Zbliża się wyjazd Dominiki do Japonii. W hotelu jest z nią jej agent, który staje się agresywny. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
Serial ukazuje losy dwóch pokoleń: dorastającej młodzieży i jej rodziców. Zarówno młodzi ludzie, jak i dorośli stają wobec życiowych decyzji i borykają się z poważnymi problemami. Akcja rozpoczyna się w przededniu matur w miejscowości o nazwie Milanów. Rodzina Michała Oleszuka (Mateusz Damięcki) z dnia na dzień rozpada się. Jego ojciec Tomasz (Wiesław Komasa) odchodzi od żony, Marii (Antonina Choroszy), do młodszej od niego o dwadzieścia lat sekretarki, Agnieszki. Z kolei dziewczyna Michała, Dominika Reczek (Dominika Łakomska), początkująca modelka, decyduje się na wyjazd do Japonii, rezygnując jednocześnie ze zdawania egzaminu dojrzałości. Tym planom sprzeciwia się jej starszy brat, Bartek (Grzegorz Małecki), który od czasu śmierci rodziców wychowywał ją. Ten szanowany przez mieszkańców Milanowa lekarz ma kłopoty finansowe, w wyniku których może nawet stracić odziedziczony po rodzicach dom. Z problemami miłosnymi i rodzinnymi borykają się również przyjaciółka Dominiki, Joasia (Anna Cieślak), która ma romans z nauczycielem, i najlepszy kolega Michała, Konrad (Michał Sitarski). Będący w konflikcie z ojcem chłopak musi wyprowadzić się z domu.
W tym odcinku
Andrzej nie przestaje myśleć o Agnieszce. Stara się za wszelką cenę zwrócić jej uwagę. Joasia zgadza się na wspólny wyjazd z Drawskim na żagle. Okłamuje rodziców, że wybiera się na całonocną klasową imprezę. Wyjazd Dominiki do Japonii ma wreszcie dojść do skutku. Michał odwozi ją do hotelu. Jest załamany, ale rozumie decyzję swojej dziewczyny, która chce pomóc bratu w rozwiązaniu finansowych problemów. W hotelowym pokoju z Dominiką jest jej agent, Rafał, który chce rzekomo omówić warunki pobytu modelki w Tokio. Niespodziewanie staje się agresywny. Napastuje dziewczynę.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Mateusz Damięcki
jako Michał Oleszuk -
Michał Sitarski
jako Konrad Kopczyński -
Rafał Królikowski
jako Radek Drawski -
Dominika Łakomska
jako Dominika Reczek -
Ewa Wiśniewska
jako Elżbieta Muszyńska -
Wiesław Komasa
jako Tomasz Oleszuk -
Jan Frycz
jako profesor Piotr Rudnicki -
Zofia Kucówna
jako Zuza Chełmicka -
Grzegorz Małecki
jako Bartek Reczek -
Lesław Żurek
jako Grzegorz Kopczyński -
Bogusław Kudłek
jako Andrzej Chełmicki -
Patricia Kazadi
jako Ania Chełmicka -
Anna Cieślak
jako Joanna Wierzyńska -
Antonina Choroszy
jako Maria Oleszuk -
Anna Buczek
jako Renata Gugała -
Michał Żurawski
jako Rafał Jachoda -
Marta Król
jako Diana Wójcik -
Magda Kizinkiewicz
jako Agnieszka Chudziak -
Jerzy Grałek
jako Jerzy Kopczyński -
Anna Tomaszewska
jako Wanda Kopczyńska -
January Brunov
jako Jan Wierzyński -
Anna Radwan
jako Katarzyna Wierzyńska -
Krzysztof Dracz
jako Karol Chełmicki -
Karina Szafrańska
jako Rita -
Jakub Snochowski
jako Maciek -
Kajetan Szewczyk
jako Kacper -
Anna Seniuk
jako występuje od 16 odcinka!!! -
Krzysztof Globisz
jako występuje od 16 odcinka!!!
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Teresa Kotlarczyk reżyseria