Efekt Domina (6)

serial dokumentalny Polska 2020   od 12 lat
W skrócie:Dominika Kulczyk rozmawia z doktorem Ashokiem Dyalchandem, który od ponad 40 lat walczy o to, by dziewczęta z Indii mogły samodzielnie podejmować decyzje dotyczące ich przyszłości.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Tematem przewodnim nowego sezonu programu jest wykluczenie, przybierające bardzo różne formy. Dominika Kulczyk odwiedza m.in. Indie, Senegal, Kambodżę i Polskę. Pozwala mówić osobom, których zazwyczaj niemal nikt nie słyszy, czyli - w większości przypadków - kobietom oraz dziewczynkom. Założycielka Kulczyk Foundation pokazuje, że za każdą statystyką są ukryte losy prawdziwych ludzi, chce na nowo uwrażliwić swoich widzów na cudzą krzywdę, a ponadto przypomnieć o potrzebie solidarności.

W tym odcinku

Dominika Kulczyk rozmawia z doktorem Ashokiem Dyalchandem, który od ponad czterdziestu lat walczy o prawo dziewcząt z Indii do tego, by mogły samodzielnie podejmować decyzje dotyczące ich przyszłości. Prowadzi organizację Institute of Health Management Pachod. Jej zadaniem jest okazanie medycznego wsparcia młodym żonom i matkom, a także edukowanie oraz uświadamianie społeczeństwa odnośnie negatywnych skutków bezkrytycznego podążania za tradycją. Ponadto organizują marsze czy protesty w obronie prawa kobiet do nauki.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także