Edward Nożycoręki

Edward Nożycoręki

7.7/10 7.9/10

(Edward Scissorhands)

KOMEDIODRAMAT USA 1990   od 12 lat
Występują:Johnny Depp, Winona Ryder, Dianne Wiest, Anthony Michael Hall
Reżyseria:Tim Burton
W skrócie:Szalony konstruktor opracowuje model sztucznego człowieka. Edward zamiast rąk ma skomplikowany zestaw sekatorów i nożyc. Wynalazca obiecał mu normalne dłonie, ale śmierć przerwała pracę.
Mimo kostiumu fantasy opowieść o samotnym chłopcu z nożyczkami zamiast palców dłoni jest ostrą i gorzką satyrą na amerykańską kasę średnią, wzmocnioną urzekającą scenografią i ujmującą grą Johnny'ego Deppa i Winony Ryder.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Właściciel ogromnego zamku (Vincent Price) powołuje do życia niezwykłego chłopca - humanoida Edwarda (Johnny Depp). Genialny wynalazca umiera zanim zdoła ukończyć swoje dzieło. W rezultacie Edward zamiast dłoni ma ostre jak brzytwa nożyce. Po śmierci swojego stwórcy, chłopak zostaje sam w zamku. Tam odnajduje go Peg (Dianne Wiest), energiczna akwizytorka kosmetyków. Kobieta okazuje mu współczucie i zaprasza go do swojego domu, by zamieszkał razem z jej rodziną. Edward próbuje zaprzyjaźnić się ze swoimi sąsiadami. Podejmuje dorywczą pracę jako fryzjer i ogrodnik, wykorzystując swoje niezwykłe umiejętności. Wkrótce poznaje wrażliwą Kim (Winona Ryder). Odnajduje w niej bratnią duszę, a dziewczyna odwzajemnia jego uczucie. Edward nieustannie cierpi z powodu swojej odmienności. Nie jest akceptowany przez mieszkańców miasta, którzy zrobią wszystko, by się go pozbyć. Poruszająca baśń filmowa w reżyserii Tima Burtona, twórcy m.in. "Soku z żuka", "Batmana" i "Gnijącej panny młodej", zainspirowana jego dziecięcymi fantazjami.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)